Masaż Kobido

Jeśli myślicie, że tylko skalpel chirurga potrafi naprawdę odmłodzić twarz, to jesteście we wielkim błędzie.

Masaż Kobido to japońska, starożytna technika, która w sposób bezinwazyjny poprawi owal twarzy, ujędrni skórę i wygładzi zmarszczki. Efekty są zaskakujące!

Tajemnica Kobido przez długie stulecia była pilnie strzeżona i zarezerwowana wyłącznie dla cesarskiej rodziny królewskiej. Obecnie ten rodzaj masażu cieszy się coraz większą popularnością na całym świecie, ponieważ okazało się, że jest to niezwykle skuteczny, a przy okazji wyłącznie naturalny sposób na rozprawienie się z oznakami upływającego czasu.

Co możemy poprawić w wyglądzie masażem Kobido?

  • podnieść owal twarzy, zapobiegając powstawaniu tzw. chomiczków,
  • ujędrnić także policzki, 
  • spłycić bruzdy nosowo-wargowe, 
  • drenować – dzięki niemu możemy także pozbyć się opuchlizny. Odpowiednimi technikami zmniejsza się  worki pod oczami czy opadające powieki, 
  • rozprostować lwią zmarszczkę między brwiami i poprzeczne zmarszczki  na czole,
  • skóra staje się bardziej jędrna i promienna.

Zmiany są zauważalne już po pierwszym zabiegu, choć najlepsze rezultaty otrzymujemy po powtórzeniach masażu. Nie należy się martwić, nie zmienia rysów twarzy.
Masaż Kobido ma działanie liftingujące. Lifting odbywa się na pięciu poziomach: skóry, tkanki podskórnej, mięśni, tłuszczu oraz powięzi. Dzięki różnym naprzemiennym ruchom pozwala na zmniejszenie napięcia mięśni mimicznych. Masaż aktywuje głębiej położone mięśnie twarzy, które zaczynają pracować, podnosząc owal twarzy. Intensywny ucisk stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w skórze, dzięki czemu poprawia się jej jędrność i napięcie. Z kolei ruch drenujący odprowadza z twarzy nadmiar nagromadzonej limfy. Masaż Kobido poprawia krążenie, dotlenienie i odżywienie skóry. Podczas sesji odczuwamy głęboki relaks , co także wpływa na nasz wygląd.

Masaż Kobido zawiera także elementy akupresury, reguluje więc działanie organów ciała, bywa, że poprawia wzrok oraz ułatwia trawienie. Możemy dzięki niemu walczyć z bruksizmem, czyli nocnym zgrzytaniem zębów.

Żadne inwazyjne metody poprawiania urody nie są przeciwskazaniem do Kobido.
Należy tylko 6 tygodni odczekać po podaniu wypełniaczy i 10 dni po mezoterapii. Możemy także pracować na skórze po podanym botoksie, ale w tym wypadku trudno jest oddzielić efekty masażu od działania toksyny botulinowej.

W naszym salonie 1,5 godzinny masaż z maską liftingujący na koniec kosztuje 200 zł.