Zabiegi z kwasami dla cer wrażliwych

Powszechnie uważa się, że zabiegi z użyciem kwasów wymagają szczególnej ostrożności, a także, że nie należy wykonywać ich na cerach naczynkowych.
Co w takim razie zaproponować posiadaczkom takowej skóry, aby móc przeciwdziałać przebarwieniom i drobnym zmarszczkom, nie podrażniając jej?

W naszym salonie proponujemy wówczas profesjonalny peeling medyczny przygotowany do kuracji skór wrażliwych i delikatnych z problemami naczynkowymi, przebarwieniami oraz odwodnieniem AciMed-IQ.
To mieszanka kwasu fitowego i hialuronowego. Jakie daje efekty?

 • zapobiega nadmiernej pigmentacji skóry,
 • rozjaśnia istniejące przebarwienia,
 • redukuje przebarwienia posłoneczne i plamy pigmentacyjne,
 • posiada właściwości przeciwzapalne i przeciwutlaniające,
 • działa nawilżająco,
 • zwiększa elastyczność skóry,
 • normalizuje wydzielanie sebum,
 • przyspiesza redukcję zmarszczek,
 • idealny do łączenia z innymi kwasami w celu zwiększenia ochrony antyoksydacyjnej,
 • przyspiesza wchłanianie i przyswajalność witamin oraz antyutleniaczy,
 • zwiększa przyswajalność składników wybielających,
 • delikatny nawet dla skór wrażliwych i naczyniowych.

Jesienią i zimą szczególnie powinniśmy zadbać o naszą skórę w gabinecie kosmetycznym. Po ciepłym lecie jest ona często przesuszona, pozbawiona blasku, zrogowaciała i szorstka, a zimą nie sprzyja jej centralne ogrzewanie. Dodatkowo wymaga odświeżenia. Odpowiedzią, na tego typu zaburzenia są skuteczne zabiegi złuszczające w gabinecie. Branża kosmetyczna rozwija się tak szybko, że w chwili obecnej oferuje nam bardzo wiele metod złuszczania, odnowy i biorewitalizacji skóry.

Terapie kwasowe są jednymi z najlepszych. Zabiegi z użyciem kwasów nie tylko złuszczają skórę i stymulują ją do odnowy, ale także niwelują drobne zmarszczki, rozjaśniają przebarwienia oraz pomagają w terapii skóry trądzikowej czy jej łojotokowego zaburzenia, ale także dogłębnie nawilżają. Kwasy są przyszłością kosmetologii ponieważ efekty ich stosowania są natychmiastowe i długotrwałe. Mnogość rodzajów zabiegowych powoduje, że taki zabieg możemy zaproponować niemalże każdemu Klientowi, dobierając odpowiedni produkt do danego rodzaju skóry.

W ofercie salonu znajdziemy dwie specjalne autorskie mieszanki kwasowe. Doskonale łączą się z innymi zabiegami złuszczającymi takimi jak mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny. Powinniśmy pamiętać, że terapię łączone w gabinecie przynoszą najlepsze, najszybsze i najtrwalsze efekty.

Kwasy stosowane u nas świetnie przygotowują skórę do zabiegu, nie drażnią jej i są bardzo dobrze tolerowane przez Klienta oraz co rzadko się zdarza, w przypadku kosmetyków z kwasami – przyjemnie pachną.

Wspomniana kompozycja kwasów fitowego i hialuronowego łączy w sobie wszystkie zalety terapii złuszczania, jednocześnie dając komfort i bezpieczeństwo.

Ponieważ obkurcza naczynka krwionośne poleca się go osobom z zaczerwienieniami oraz pajączkami. Jego działanie jest mniej intensywne niż np. kwasu glikolowego, dzięki czemu szybciej możemy powrócić do codziennych zajęć oraz możemy go wykonać także latem.