Worki pod oczami

Worki pod oczami występują z wielu powodów. Mogą pojawić się nawet po nieprzespanej nocy. 

Dermatologowie twierdzą, że zmaga się z nimi nawet co czwarta kobieta.

Opuchlizna dolnych powiek to rezultat zastojów limfy w tkankach podskórnych. Wśród podstawowych przyczyn wymienić należy: skłonność dziedziczną, podeszły wiek wiek, gdy spada napięcie mięśnia okrężnego oka, przez co słabną również tkanki wokół niego. Pracujemy na nie także trybem życia: zarywając noce, nie dbając o dietę, nadużywając papierosów i alkoholu. Częściej występują one również u osób, prowadzących siedzący tryb życia. Wówczas limfa krąży wolniej, produkty przemiany materii nie są odprowadzane do naczyń chłonnych, lecz gromadzą się w tkance podskórnej. Jedną z kolejnych przyczyn opuchniętych powiek dolnych jest też ekspozycja na słońce. Worki mogą być też zwiastunem groźnych chorób, dlatego ważne jest ich wyeliminowanie podczas badań lekarskich. Mogą świadczyć o chorobach serca i układu krążenia, nerek, tarczycy, w następstwie których w organizmie dochodzi do zatrzymywania się wody.

Istnieją domowe sposoby na zmniejszanie poduszeczek pod oczami. Można ich uniknąć dobrym wietrzeniem pokoju przed snem i spaniem w niższej temperaturze. Warto więc zimą przygasić kaloryfer, a przed snem wypić szklankę wody. Pomoże to oczyścić skórę z zalegających w niej produktów przemiany materii. Na opuchliznę dobrze działa chłodna, a nawet zimna woda o poranku. Ale nie stosuj tej metody gdy walczysz z infekcją zatok. 

Skuteczne kosmetyki to lekkie, odświeżająco-chłodzące beztłuszczowe żele albo kremy, pobudzające krążenie krwi i limfy. W ich składzie powinny znaleźć się m.in.: witamina C, kofeina, witamina K, wyciągi z arniki.
W naszym salonie oferujemy preparaty typu roll-on, posiadające zimną kuleczkę do masażu z aplikacją żelu pod oko.

Z innych domowych sposobów polecane są wszelkie zimne kompresy: plastry schłodzonego ogórka, łyżeczki, pokruszone kostki lodu w woreczku, owinięte w ściereczkę. Znane są także okłady z plastrów ziemniaka czy herbaty.

Jeśli dolegliwość jest wyjątkowo uporczywa, warto odwiedzić salon kosmetyczny. Worki pod oczami pomoże zmniejszyć drenaż limfatyczny, czyli masaż, który poprawi przepływ limfy. Jest to dość skomplikowana procedura, dlatego nie powinno się go wykonywać samodzielnie w domu. Zabieg należy powtarzać kilka razy.

Proponujemy także leczenie metodą mezoterapii. Podczas zabiegu zastrzykami podawane są substancje poprawiające mikrokrążenie i zwiększające elastyczność skóry, zmniejszając jednocześnie tendencję do gromadzenia się płynów wokół oczu. W składzie preparatu znajdują się peptydy, wyciągi z karczocha, rozmarynu, kofeina oraz niskocząsteczkowy kwas hialuronowy.

Nie ma skutecznego sposobu, by za pomocą makijażu zmniejszyć opuchliznę, ale pewnymi trickami udaje się odwrócić od niej uwagę. Warto zastosować rozświetlacz na wewnętrznych kącikach oczu, albo użyć korektora o ton jaśniejszego od odcienia cery. Należy aplikować go jedynie na granicy opuchlizny i skóry, dokładnie ją zacierając. Nigdy nie nakładaj korektora na całą podpuchniętą dolną powiekę, ponieważ w ten sposób przyciągniesz do niej uwagę.