HiFu – bezoperacyjny lifting

Zabiegi z wykorzystaniem urządzenia HiFu, uznawane są za jedne ze skuteczniejszych w kosmetologii. Na ich popularność wpływa także fakt, że są bezinwazyjne.
Technologia wykorzystuje wiązki ultradźwięków o dużym natężeniu.

HiFu to skrót angielskiej pełnej nazwy „high internisty focusem ultrasound”. Od 20 lat stosuje się ją w leczeniu nowotworów raka prostaty, a w kosmetologii, od kilku lat, używa się do bezoperacyjnego liftingu twarzy oraz ujędrniania ciała.

Skoncentrowana fala ultradźwięków kumulowana jest na różnej głębokości tkanek, powoduje tam ruch komórek i prowadzi do mikro poparzeń wewnątrz tkanki, pozostawiając powierzchnię skóry całkowicie nienaruszoną. Wewnątrz mają miejsce intensywne procesy regeneracyjne, włókna kolagenowe skracają się , co widać od razu, natomiast pełna odbudowa skóry następuje w następnych tygodniach.

Chociaż sam zabieg nie prowadzi do przerwania ciągłości skóry, dla komfortu klienta obszar zabiegowy można znieczulać kremem, a przed pracą głowicy urządzenia obowiązkowo nakładany jest żel chłodzący.

Przy pomocy HiFu możemy znacząco odmłodzić wygląd twarzy, poprawić owal ze skutecznością podobną jak przy ingerencji skalpela. Doskonale redukuje także depozyty tłuszczu, a zatem świetnie sprawdza się przy likwidowaniu podbródka lub wyszczuplaniu i ujędrnianiu brzucha.

Po zabiegu nie ma potrzeby rekonwalescencji, możliwe jest krótko utrzymujące się zaróżowienie skóry. Do uzyskania zadowalającego efektu wystarczy z reguły jedno spotkanie, w przypadku bardzo wiotkiej skóry wykonać można maksymalnie trzy zabiegi co 1-3 miesiące.

W zakładce „efekty zabiegowe” można zobaczyć zdjęcia pań, które zgodziły się na publikację zdjęcia swoich metamorfoz.