Sucha skóra – jak sobie z nią radzić?
Nadchodzi zima, a wraz z nią zaczyna narastać problem przesuszonej skóry. Spowodowany jest on niskimi temperaturami, a także ogrzewaniem pomieszczeń czy samochodów. Słaba tkanka łączna powoduje pojawianie się spękań na jej powierzchni, a w konsekwencji szybko występujące zmarszczki.
Skórze suchej brakuje lipidów, które są niezbędne do utrzymania stanu wilgotności. W zamian tego następuje napięcie skóry, ściągnięcie, pieczenie. Cera bywa matowa, spierzchnięta, szorstka, widać także płytko występujące naczynia krwionośne. Bardzo często mamy do czynienia z silnymi podrażnieniami, a nawet alergią.
Powody, które wpływają na występowanie zjawiska suchej skóry to:
- niska lub wysoka temperatura
- korzystanie z solarium i ekspozycja na słońce
- palenie papierosów
- kurz
- klimatyzacja
- centralne ogrzewanie i nawiew ciepłego powietrza
- detergent i kosmetyki z alkoholem
- chlorowana woda
Nie wystarczą preparaty nawilżające, należy sięgać po kosmetyki i zabiegi, które oprócz tego zatrzymają w skórze wodę.
Jeżeli mamy do czynienia ze skórą atopową lub alergiczną korzystajmy z dermokosmetyków, koniecznie z filtrem przeciwsłonecznym.
W składzie dobrego preparatu nawilżającego powinny znaleźć się sole mineralne kwasu mlekowego, hydroksykwasy, hydrofilne aminokwasy, witaminy – zwłaszcza A i E, pantenol, ceramidy, peptydy, mocznik, mukopolisacharydy oraz kwas hialuronowy.
Właściciel skóry suchej musi zapomnieć o drażniących peelingach ziarnistych, wybierać enzymatyczne, które delikatnie usuwają zrogowaciały naskórek.
Doskonała zaś będzie mieszanka kwasu fitowego z hialuronowym.
Warto nauczyć się czytać składy preparatów pielęgnacyjnych, pamiętając, że składniki, których jest w nich najwięcej wymienione są na początku składu, a te, których najmniej na końcu.
W pielęgnacji domowej warto sięgać po delikatne płyny myjące, np micelarny i unikać wody z mydłem. Krem to podstawa, ale w okolicach 30 roku życia sam już nie wystarczy.
Dla cery wymagającej nawilżenia polecam wielostopniową pielęgnację, koniecznie z użyciem nawilżających mgiełek, serum, dobrego kremu pod oczy. Trzeba też zaprzyjaźnić się z maseczkami, wystarczy stosować je dwa razy w tygodniu.
Pamiętamy o nawilżaniu organizmu od środka – należy dużo pić wody, spożywać surowe owoce i warzywa, a codzienną dietę wzbogacać o naturalne oleje roślinne, witaminy i suplementy z NNKT.
W naszym salonie oferujemy różne zabiegi wspomagające nawilżenie skóry:
- mezoterapię igłową
- infuzję tlenową
- bar tlenowy
- kwasy migdałowy oraz fitowy z hialuronowym
- zabiegi bankietowe liftingujące i nawilżające
Możecie u nas liczyć na poradę i opiekę pozabiegową. W sprzedaży znajdują się także kremy profesjonalne, w pojemnościach domowych, dzięki którym kontynuacja zabiegowa zakończy się sukcesem.