Usuwanie makijażu permanentnego i tatuażu

Salon Akai w Toruniu jest certyfikowanym salonem, gdzie można bezpiecznie usunąć i rozjaśnić niechciany makijaż permanentny. Usuwanie makijażu permanentnego jest w naszym salonie kosmetycznym bezpieczne, ponieważ pracujemy przebadaną laboratoryjnie metodą PMU Professional Remover, zarejestrowaną w całej Unii Europejskiej. Procedura umożliwia likwidację pigmentu z każdej części twarzy, także okolic bardzo wrażliwych.
Efekty osiągamy z każdym kolorem pigmentu.

Czy usuwanie makijażu permanentnego jest bezpieczne?

Nasza metoda jest bezpieczna i wysoce skuteczna. Po usunięciu makijażu nie występują czarne strupki. Zabieg można powtarzać co 4 tygodnie.
Pigmentację naprawczą wykonujemy już po miesiącu od ostatniego zabiegu rozjaśnienia.

Laser Q-swiched – największa zdolność penetracji w głąb skóry

Drugą metodą usuwania makijażu permanentnego jest zabieg laserowy.
Wykonujemy go najnowszym laserem neodymowo-yagowym, nanosekundowym.

Nasz laser Q-Swiched emituje impulsy rzędu nanosekund, a tym samym emituje dużą gęstość energii w krótkim czasie. W trakcie zabiegu dochodzi do fotochemicznego rozbicia barwnika na mniejsze cząsteczki ze względu na szybkie tempo dostarczania energii przez laser. Fragmenty cząsteczek pigmentu eliminowane są z wierzchnich warstw skóry poprzez mikrouszkodzenia. Natomiast cząsteczki barwnika pozostające w głębszych warstwach mogą zostać wyeliminowane w procesie fagocytozy.

Charakterystyka długości fal lasera Q-swiched

Laser Q-Swiched dzięki odpowiednim filtrom do eliminacji tatuażu wykorzystuje fale o długości 1064nm oraz 532nm.

Długość fali 1064nm – jest pochłaniane przez ciemny pigment taki jak czarny, granatowy, grafitowy. Promieniowanie o tej długości fali słabo absorbowane jest przez hemoglobinę i melaninę, dzięki czemu nadaje się do zabiegów u klientów z ciemną karnacją i wiąże się z minimalnym, ryzykiem odbarwień. Posiada największą zdolność penetracji w głąb skóry co sprawia, że często jest używane do usuwania pozostających po poprzednich zabiegach głęboko usytułowanych cząsteczek barwnika

Długość fali 532nm – promieniowanie o tej długości skutecznie usuwa barwnik koloru czerwonego, gdyż pochłaniana jest przez hemoglobinę. Niestety przy tej długości istnieje ryzyko uszkodzeń naczyń skóry. Po zastosowaniu filtra o długości fali 532nm kolor  czerwony neutralizowany jest w kolor szary, który po okresie rekonwalescencji skóry usuwa się za pomocą głowicy o długości 1064nm.

We wielu przypadkach korekta niechcianego makijażu permanentnego bez wybarwienia go jest niemożliwa i nie spełni oczekiwań Klientek.

Wskazaniem do usunięcia makijażu są te wybarwione na kolor niebieski, rozmyte lub usta napigmentowane poza czerwienią wargową.
Brwi wykonane metodą włosa, których ślad utrzymuje się powyżej 6 miesięcy to postać blizny. Nigdy nie nastąpi naturalne wyłuszczenie pigementu ze skóry i należy go usunąć aby wykonać poprawny makijaż.

Rozjaśnienie lub całkowite usunięcie poprzedniego makijażu permanentnego przed ponowną pigmentacją daje gwarancję idealnie wykonanego zabiegu.
Skuteczne usuwanie makijażu permanentnego Toruń – tylko w salonie Akai. Skontaktuj się z nami i umów się na wizytę!