Starzenie się skóry

Starzenie się skóry – czynniki, na które nie mamy wpływu.

Możemy odnaleźć wiele różnorakich artykułów odnośnie starzenia się skóry, nawet na naszym blogu opisujemy różne czynniki, które wpływają na stan naszej skóry. Jednak najczęściej przedstawiane są rzeczy, na które mamy faktycznie wpływ. Niedawno opisywaliśmy promieniowanie słoneczne, które przyczynia się do starzenia się naszej skóry, tzw. fotostarzenie. Skutkami starzenia są min. są też:

 • palenie papierosów 
 • alkohol
 • zła dieta 
 • przewlekły stres 
 • nieprawidłowa pielęgnacja lub jej całkowity brak

  starzenie się skóry

  starzenie się skóry

Jednak czy faktycznie mamy całkowity wpływ na to jak wygląda nasza skóra? 

    I tak i nie. Odpowiedź nie jest prosta, można by nad tym długo się zastanawiać. Jednak występują takie czynniki, na które nie mamy wpływu. Można je określić czynnikami wewnątrzpochodnymi. 

 • Po pierwsze – czas nieubłaganie leci i nie jesteśmy w żaden sposób go zatrzymać. To jest fakt. Zatem starzenie się jest stanem fizjologicznym i ma związek z upływającym czasem. 

Notorycznie edukujemy klientki, że im szybciej zaczniemy prawidłowo pielęgnować naszą skórę, zdrowo się odżywiać tym dłużej będziemy mogli cieszyć się zdrową i młodą skóra. 

Pamiętaj!!! Starzenie chronologiczne rozpoczyna się mniej więcej w 25 roku życia. Następuje zmniejszenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych. Również obniża się produkcja kwasu hialuronowego. Skóra robi się cieńsza, zwiększa się rozpad tkanki tłuszczowej. Niestety często klientki po 50-tce, które nic nie robiły oczekują spektakularnych efektów. 

Lepiej przeciwdziałać zawczasu! 

 • Po drugie – miostarzenie czyli zmarszczki mimiczne. Są to min.: kurze łapki, zmarszczki wargowo-nosowe, lwia zmarszczka, zmarszczki czołowe czy linie marionetki. Codziennie wyrażamy twarzą różnego rodzaju emocje, uśmiech, złość, zdziwienie. Najprostszym rozwiązaniem byłoby nie wyrażać emocji, ale czy tak się da? 

Nie, zatem najlepszym przeciwdziałaniem są masaże twarzy, które rozluźniają napięcia. 

 • Po trzecie – hormony. Skóra jest narządem hormonozależnym, wszelkie zmiany w gospodarce wpływają na wygląd skóry. Najczęściej jest to widoczne podczas menopauzy. 

Czy od razu się poddać i nic nie robić? 

      Zdecydowanie nie! Od nas samych zależy wygląd naszej skóry. Pomimo czynników niezależnych w pełni od nas mamy wpływ na stan naszej skóry. Cały czas edukujemy o prawidłowej pielęgnacji w domu, jest to podstawa, od której trzeba zacząć. Czytajmy składy kosmetyków, korzystajmy z filtrów przeciwsłonecznych. Każdy powtarza, że ruch to zdrowie, potwierdzamy! 

Pij, pij i jeszcze raz pij wodę. Wspomagaj się mocniejszymi zabiegami kosmetycznymi.

Rekomendowane zabiegi, które znajdziesz w naszym salonie:

 • Zabieg spa z czystym kapsułkowym retinolem. Uzyskamy efekt przeciwutleniający, stymulujący produkcję kolagenu i elastyny oraz kwasy hialuronowego. Rozjaśnia i rozświetla skórę. 
 • Infuzja tlenowa ze specjalnie dobranym koktajlem pod potrzeby klienta. Uzyskamy dotlenienie skóry jak i całego organizmu. Przyspieszymy procesy odbudowy komórkowej, poprawimy mikrokrążenie oraz wtłoczymy za pomocą czystego tlenu składniki aktywne. 
 • Zabieg spa z Witaminą C, ta dobroczynna witamina nie tylko rozjaśnia przebarwienia oraz uszczelnia naczynia krwionośne, ale również walczy ze starzejąca się skóra, liftinguje i ujędrnia. 

Również zabiegi inwazyjne jak:

 • Radiofrekwencja mikroigłowa – wywołujemy termiczny szok w skórze właściwej, powodując procesy przebudowy i zagęszczenia skóry. 
 • Mezoterapia igłowa –   wzrost nawilżenia, działanie antyutleniające, pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny.

Akai – Twój salon kosmetyczny w Toruniu