Pielęgnacja pigmentacji

Domowa pielęgnacja pigmentacji, czyli jak dbać o makijaż permanentny.

Od kilku lat pigmentacja, czyli makijaż permanentny cieszy się dużą popularnością. Wiele pań, które borykają się z brakiem włosków na brwiach, słabo widocznych ust bez konturu czy małych i słabo podkreślonych oczach decydują się na tego rodzaju zabieg. Jednak trzeba być świadomym, że pigmentacja jest zabiegiem inwazyjnym i należy dobrze się do niej przygotować oraz dbać o nią przez cały czas w warunkach domowych. Jednak na samym początku w skrócie przypomnijmy na czym polega ta usługa.

Czym jest makijaż permanentny?

W naszym toruńskim salonie kosmetycznym wykonujemy pigmentację w zakresie makijażu brwi, ust jak i kreski zagęszczającej lub dekoracyjnej na oczach. Warto uświadomić osobę zainteresowaną na czym ten zabieg polega.
Za pomocą bardzo precyzyjnego aparatu z jednorazową igłą wprowadzamy specjalnie dobrany barwnik do warstwy jasnej naskórka. Pigment jest dobierany indywidualnie dla klienta. Należy odpowiednio dopasować kolor do typu urody. Osoba wykonująca ten zabieg musi mieć również zdolności manualne i plastyczne, ponieważ kształt i precyzja są tutaj bardzo ważne. Klient musi zdawać sobie sprawę, iż trwały makijaż permanentny nie jest zwykłym makijażem, który łatwo usunąć. Jednak nie jest on tyle trwały co tatuaż. Jest on wtłaczany w górne warstwy naskórka i na skutek naturalnej odnowy komórkowej jego intensywność słabnie.

pielęgnacja pigmentacji

pielęgnacja pigmentacji

Kiedy możemy odmówić wykonania pigmentacji?

Niestety nie zawsze jest tak jak chcielibyśmy. Czasami po wstępnej konsultacji musimy klientowi odmówić tymczasowo lub całkowicie wykonania makijażu. Przykładowe (jest ich naprawdę dużo, dlatego wymienimy najczęstsze) przeciwwskazania wykluczające zabieg:

 • Posiadanie starego makijażu zrobionego w innym salonie (czasami, aby wykonać tzw. cover niestety musimy mieć świadomość, że gdy ten stary makijaż jest błędnie wykonany musimy go najpierw delikatnie usunąć, aby móc przykryć)
 • Ciąża i karmienie piersią
 • Nowotwór (należy odczekać 5 lat po wyleczeniu)
 • Nieuregulowana cukrzyca
 • Nieleczone nadciśnienie
 • Branie antybiotyków lub sterydów (należy odczekać do zakończenia terapii)
 • Niedawne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej
 • Świeża opalenizna
 • Opryszczka

  Domowa pielęgnacja

  Po pigmentacji i wyjściu z salonu klientka nie tylko staje się szczęśliwą posiadaczką zjawiskowego upiększenia. Jest zobligowana do dbania o ten makijaż, aby dobrze i szybko, bez żadnych komplikacji, zagoił się oraz można było się cieszyć nim jak najdłużej.

  Jakie są nasze podstawowe zalecenia do domu?

 • Przede wszystkim pierwszego dnia nie należy zbytnio moczyć obszaru zabiegowego. Należy jedynie przemyć miejsce delikatnie zwilżonym wacikiem i osuszyć chusteczką.
 • Dopóki strupki nie znikną nie należy: obficie moczyć tego miejsca, przykrywać ich kryjącym korektorem czy podkladem, stosować substancji odkażających, zrywać strupków, korzystać z sauny, basenów czy solarium.
 • Przez cały proces gojenia starać się o zachowanie jak największej sterylności tzn. często wymieniamy poszewki, nie przytulamy zwierząt itp.
 • Brwi zasuszamy, usta smarujemy cienką warstwą masełka.
 • Nie tuszujemy rzęs w przypadku pigmentacji w tych okolicach, również nie korzystamy z odżywek.Co ważne!Możemy odnieść wrażenie, że nasz makijaż drugiego dnia ciemnieje, jest to efekt przemijający związany z utlenianiem się pigmentu. Tylko i wyłącznie po korekcie, która powinna odbyć się po 5 tygodniach nasz makijaż jest tym docelowym.
  Przez cały czas chrońmy się przed promieniowaniem słonecznym, używajmy filtrów przeciwsłonecznych, kapeluszy i czapek. Zapobiega to szybkiemu blaknięciu pigmentacji. Wszystkie mocno złuszczające peelingi, solarium, henna, toniki kwasowe, zła dieta, palenie papierosów, olejowanie obszaru zabiegowego czy picie ziół takich jak czystek lub pokrzywa powodują, że nasz piękny makijaż nie będzie tak długo się utrzymywał.Podsumowanie

  Makijaż permanentny jest niczym jak zbawienie dla wielu pań borykających się z wieloma problemami. Jednak w tym artykule przedstawiłam jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja w domu. Obrazuje nam to, że to od nas samych zależy jak długo będziemy się cieszyć ładnym makijażem. Również przed przystąpieniem do usługi należy zapoznać się z przeciwwskazaniami, gdyż nasze zdrowie jest najważniejsze.

  Zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego Akai w Toruniu