Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny wraca do łask.

Prowadzimy go w naszym salonie w Toruniu, jednak jest on bardzo popularny w innych salonach kosmetycznych czy spa. Klienci coraz częściej wybierają nieinwazyjne zabiegi, które są bezpieczne dla zdrowia, dając chwilę relaksu, a ten w dzisiejszych czasach jest bardzo potrzebny.
Co zyskujemy oddając się w ręce osoby wykonującej ten zabieg?
Ci którzy korzystali już z tej usługi wiedzą to doskonałe, ale dla osób niezorientowanych może to być zagwozdka. Są przekonani, że zwykły masaż relaksacyjny nie poprawi jakości naszej skóry. Dlatego czuje się odpowiedzialna za to, żeby moje klientki edukować jaki rzeczywisty wpływ ma ten rodzaj usługi na naszą skórę.


Rozpocznijmy jednak od wspomnianego relaksu. Jak wspomniałam wcześniej, szczególnie teraz, w okresie pandemii, chwila spokoju i wyciszenia przyda nam się wszystkim. Niestety w dobie dzisiejszego pośpiechu, presji często odmawiamy sobie przyjemności, a szkoda, ponieważ godzina całkowitego zresetowania jest dla naszej psychiki bardzo ważna.
Masaż relaksacyjny to nie tylko relaks.
Kolejna rzeczą jest fakt, że podczas takiego masażu stosujemy preparaty wspomagające. Cały rytuał rozpoczyna się od demakijażu, następnie peeling w celu usunięcia zrogowaciałego naskórka oraz łatwiejszej przepuszczalności substancji aktywnych. Do masażu relaksacyjnego można wykorzystać odżywcza oliwkę, jednak zazwyczaj pracuje się na dedykowanych ampułkach. W zależności od efektu jaki chcemy osiągnąć w ich składzie znajdziemy, m.in:

  • kwas hialuronowy
  • kolagen
  • elastynę
  • peptydy
  • ceramidy
  • witaminę C, E
  • witaminy z grupy B
  • betainę
  • aloes

Dzięki manualnej pracy naszych rąk przyspieszamy wchłanianie i działanie substancji odżywczych. 
Kolejne etapy masażu relaksacyjnego rozgrzewają naszą skórę prowadząc do poprawy mikrokrążenia i następuje łańcuch zdarzeń: im lepsze mikrokrążenia tym szybciej substancje odżywcze zostaną dostarczone do tkanek. Komórki zostają lepiej dotlenione, a nasza skóra od razu zyskuje zdrowego i świeżego kolorytu. Lepsze ukrwienie powoduje zwiększenie procesów metabolicznych w organizmie.
Prawidłowo wykonany zabieg pozwala na usunięcie opuchnięć np. pod oczami, niweluje się zastoje limfy, wykonując drenaż. Dodatkowo ruchy głaskania mechanicznie usuwają złuszczony naskórek oraz wydzieliny z gruczołów potowych i łojowych wszystko odblokowując.

Podsumowanie

Zachęcam wszystkich do korzystania z masażu relaksacyjnego, ponieważ jak sami widzicie nie jest to tylko i wyłącznie odprężenie. Można łączyć przyjemne z pożytecznym. Warto wspomnieć, że systematyczne masaże działają ujędrniająco. Poprawia się owal twarz i skóra od razu zyskuje świeżego i zdrowego wyglądu. Na czym nam wszystkim bardzo zależy. W naszym salonie znajdziecie zarówno osobny masaż relaksacyjny jak i bogatsze zabiegi spa.

Akai – Twój salon kosmetyczny w Toruniu