Rekonstrukcje makijaży permanentnych, usuwanie i poprawki.

Makijaż permanentny ma podkreślać co ładne, odbierać uwagę od mankamentów. Ale chyba każdemu zdarzyło się spotkać osobę, której on nie zdobi.
Nawet jeśli nie mamy zielonego pojęcia o zabiegach trwałych makijaży, to ocena tego co widzimy na czyjejś twarzy, przychodzi nam jednoznacznie i szybko.

Nie mam na celu zniechęcić nikogo do korzystania z tej usługi, bo zarabiam dzięki niej.
Nie powiem – sprawdzajcie portfolia, kompetencje, słuchajcie poleceń. Z tym też bywa różnie.
Nie powiem – kupujcie usługę tam gdzie jest ona droższa. Bo nie musi to być żadna gwarancja prawidłowego warsztatu, choć za wyższą ceną powinna stać jakość i bezpieczeństwo.

Dziś słowo o samej rekonstrukcji.
Co dzieje się po tym, kiedy stojąc kolejny raz przed lustrem postanawiasz usiąść do komputera i w google wpisać „usuwanie makijażu permanentnego Toruń”.

Postaram się przedstawić przykładową drogę, jaką będziesz musiała pokonać, aby w miejscu brwi, których nie akceptujesz, pojawiły się takie, o jakich marzysz.

Aby mój artykuł nie stał się rozwlekły skoncentruję się na brwiach, choć oczywiście zbliżona procedura dotyczyć będzie także poprawek ust czy kresek na powiekach.

Nie wszystkie nieakceptowane brwi trzeba usuwać. Jeśli miałaś to szczęście, że trafiłaś do porządnej linergistki, która nadała im dobry kształt, ale z czasem odbarwiły się na niepożądany kolor, np czerwony, istnieje możliwość zakrycia brwi pigmentem, spod którego ta czerwień nie będzie już widoczna. Takie działanie nazywamy „coverem”.
Cover można wykonać także w przypadku złego kształtu starej pigmentacji, ale jeśli da się go całkowicie zakryć w ramach nowego kształtu brwi, z reguły będą one szersze niż poprzednie.
O tym dlaczego brwi mogą zmienić swój kolor pisałam już tu .

Do oceny tego jaką drogą dojdziemy do Twoich pięknych brwi służy konsultacja.
To na niej dowiesz się czy brwi kwalifikują się do coveru, czy trzeba je będzie usunąć lub rozjaśnić. W moim salonie usuwam lub rozjaśniam stary makijaż laserem i removerem, a opisuję te metody tu.

W chwili kiedy dowiadujesz się już, że niezbędnym jest rozjaśnienie lub usunięcie brwi musisz przygotować się na kilka istotnych kwestii:
1. Nie odpowiem Ci na konsultacji ile zabiegów usuwania będzie potrzebne. Jeszcze nie znam reakcji Twojej skóry, nie znam głębokości pigmentacji, bardzo często Ty nie wiesz jakim barwnikiem pracowała poprzednia linergistka. Jeśli ostatnią kwestię możesz ustalić przed przyjściem do mnie – będzie to ogromnie pomocne.
Z reguły zarówno laser, jak i remover potrzebuje kilu spotkań by uporać się z pigmentacją.
Odstępy między zabiegami removera to 4 tygodnie, a lasera 6 tygodni.

2. Usuwanie makijażu zarówno removerem jak i laserem łączy się z przeciwskazaniami, o czym także powiem podczas konsultacji.
Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, odłóż zabiegi na później.

3. Kosz usunięcia makijażu zależy od metody, a całkowity koszt operacji od tego ile razy będziesz musiała się jej poddać. Jeden zabieg laserowy to 200 zł, jeden remover na brwi, kontur ust i powieki 150 zł, a na całe usta 200 zł.
Dzięki odstępom między zabiegami finansowe udźwignięcie kosztu jest łatwiejsze.

4. Choć podczas zabiegów odczuwasz ból, istnieją metody jego zmniejszenia.
Nie próbuj brać profilaktycznie leków przeciwbólowych – rozrzedzają krew i utrudniają zabieg.

5. Przygotuj się na rekonwalescencję, podczas której nie będziesz mogła się malować na obszarze zabiegowym.
Gojenie po removerze to strupki, które potrzebują około tygodnia by odpaść. Gojenie po laserze jest krótsze, zazwyczaj 3-4 dni i nie ma silnych strupków.

6. Podobnie jak inne moje Klientki – odniesiesz sukces, jeśli będziesz tego chcieć i postępować według zaleceń.

7. Nową pigmentację wykonamy najszybciej jak to będzie możliwe. Jeśli w okolicach brwi występują u Ciebie zmiany, które można usunąć chirurgicznie, jest to dobry czas by się ich pozbyć u dermatologa. Nowe brwi będę wyglądały jeszcze piękniej.

Rekonstrukcje starego makijażu permanentnego spełnią Twoje marzenie o powrocie do atrakcyjnego wyglądu, który z różnych przyczyn straciłaś.
Mogę sprawić, że przestaniesz na codzień dostrzegać tamtą starą pigmentację.
Wyobraź sobie jak wzrośnie Twoje samopoczucie i samoocena.
I to co napisałam w pierwszym akapicie – ocena Twojego otoczenia.

Na bezpłatne konsultacje można umawiać się tu, na mojej stronie, w zielonej zakładce „zarezerwuj on-line”. Zapraszam, nie czekaj.